Template:2016ANAT2341: Difference between revisions
From Embryology
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 2: | Line 2: | ||
! [[ANAT2341_Course_Timetable_2016|ANAT2341 Course Timetable]] | ! [[ANAT2341_Course_Timetable_2016|ANAT2341 Course Timetable]] | ||
|- | |- | ||
| '''Week 2''' [[Lecture_-_2016_Course_Introduction|Lecture 1]] | | '''Week 2''' | ||
| [[Lecture_-_2016_Course_Introduction|Lecture 1]] | |||
| [[Lecture_-_Fertilization|Lecture 2]] | |||
| [[ANAT2341 Lab 1|Lab 1]] | |||
|- | |||
| '''Week 3''' | |||
| [[Lecture_-_Week_1_and_2_Development|Lecture 3]] | |||
| [[Lecture_-_Week_3_Development|Lecture 4]] | |||
| [[ANAT2341 Lab 2|Lab 2]] | |||
|- | |||
| '''Week 4''' | |||
| [[Lecture_-_Mesoderm_Development|Lecture 5]] | |||
| [[Lecture_-_Ectoderm_Development|Lecture 6]] [[ANAT2341 Lab 3|Lab 3]] | |||
|- | |||
| '''Week 5''' | |||
| [[Lecture_-_Early_Vascular_Development|Lecture 7]] | |||
| [[Lecture_-_Placenta_Development|Lecture 8]] | |||
| [[ANAT2341 Lab 4|Lab 4]] | |||
|- | |||
| '''Week 6''' | |||
| [[Lecture_-_Gastrointestinal_Development|Lecture 9]] | |||
| [[Lecture_-_Respiratory_Development|Lecture 10]] | |||
| [[ANAT2341 Lab 5|Lab 5]] | |||
|- | |||
| '''Week 7''' | |||
| [[Lecture_-_Head_Development|Lecture 11]] | |||
| [[Lecture_-_Neural_Crest_Development|Lecture 12]] | |||
| [[ANAT2341 Lab 6|Lab 6]] | |||
|- | |||
| '''Week 8''' | |||
| [[Lecture_-_Endocrine_Development|Lecture 13]] | |||
| [[Lecture_-_Integumentary_Development|Lecture 14]] | |||
| [[ANAT2341 Lab 7|Lab 7]] | |||
|- | |||
| '''Week 9''' | |||
| [[Lecture_-_Renal_Development|Lecture 15]] | |||
| [[Lecture_-_Genital_Development|Lecture 16]] | |||
| [[ANAT2341 Lab 8|Lab 8]] | |||
|- | |||
| '''Week 10''' | |||
| [[Lecture_-_Musculoskeletal_Development|Lecture 17]] | |||
| [[Lecture_-_Limb_Development|Lecture 18]] | |||
| [[ANAT2341 Lab 9|Lab 9]] | |||
|- | |||
| '''Week 11''' | |||
| [[Lecture_-_Neural_Development|Lecture 19]] | |||
| [[Lecture_-_Sensory_Development|Lecture 20]] | |||
| [[ANAT2341 Lab 10|Lab 10]] | |||
|- | |||
| '''Week 12''' | |||
| [[Lecture_-_Heart_Development|Lecture 21]] | |||
| [[Lecture_-_Fetal_Development|Lecture 22]] | |||
| [[ANAT2341 Lab 11|Lab 11]] | |||
|- | |||
| '''Week 13''' | |||
| [[Lecture_-_Stem_Cells|Lecture 23]] | |||
| [[Lecture_-_Birth|Lecture 24]] | |||
| [[ANAT2341 Lab 12|Lab 12]] | |||
|- | |||
| | |||
* ANAT2341Projects 2016 | * ANAT2341Projects 2016 | ||
* [http://moodle.telt.unsw.edu.au/course/view.php?id=22189 Moodle page] | * [http://moodle.telt.unsw.edu.au/course/view.php?id=22189 Moodle page] | ||
|}<noinclude>[[Category:Template]]</noinclude>[[Category:2016]][[Category:Science-Undergraduate]] | |}<noinclude>[[Category:Template]]</noinclude>[[Category:2016]][[Category:Science-Undergraduate]] |
Revision as of 13:57, 19 July 2016
ANAT2341 Course Timetable | |||
---|---|---|---|
Week 2 | Lecture 1 | Lecture 2 | Lab 1 |
Week 3 | Lecture 3 | Lecture 4 | Lab 2 |
Week 4 | Lecture 5 | Lecture 6 Lab 3 | |
Week 5 | Lecture 7 | Lecture 8 | Lab 4 |
Week 6 | Lecture 9 | Lecture 10 | Lab 5 |
Week 7 | Lecture 11 | Lecture 12 | Lab 6 |
Week 8 | Lecture 13 | Lecture 14 | Lab 7 |
Week 9 | Lecture 15 | Lecture 16 | Lab 8 |
Week 10 | Lecture 17 | Lecture 18 | Lab 9 |
Week 11 | Lecture 19 | Lecture 20 | Lab 10 |
Week 12 | Lecture 21 | Lecture 22 | Lab 11 |
Week 13 | Lecture 23 | Lecture 24 | Lab 12 |
|