Talk:Carnegie stage 19: Difference between revisions
From Embryology
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
STAGE 19 | STAGE 19 | ||
{| | {| | ||
| 17 | |||
| 1894 | |||
|- | |||
| 43 | |||
| 1894 | |||
|- | |||
| 293 | |||
| 1905 | |||
|- | |||
| 390 | |||
| 1906 | |||
| tubal | |||
|- | |||
| 409 | |||
| 1907 | |||
|- | |||
| 432 | |||
| 1910 | |||
| tubal | |||
|- | |||
| 576 | |||
| 1912 | |||
| tubal | |||
|- | |||
| 626 | |||
| 1913 | |||
|- | |||
| 6?8 | |||
| 1913 | |||
| head damaged | |||
|- | |||
| 709 | |||
| 1913 | |||
|- | |||
| 837 | |||
| 1914 | |||
|- | |||
| 1324 | | 1324 | ||
| 1915 | | 1915 |
Revision as of 17:55, 23 April 2012
STAGE 19
17 | 1894 | |
43 | 1894 | |
293 | 1905 | |
390 | 1906 | tubal |
409 | 1907 | |
432 | 1910 | tubal |
576 | 1912 | tubal |
626 | 1913 | |
6?8 | 1913 | head damaged |
709 | 1913 | |
837 | 1914 | |
1324 | 1915 | tubal |
1332 | 1915 | |
1390 | 1916 | tubal |
1584 | 1916 | protruding midbrain |
2114 | 1918 | |
4405 | 1923 | midbrain injured |
4501 | 1924 | left cystic kidney |
5609 | 19?? | |
6150 | 1930 | tubal |
6824 | 1933 | |
7900 | 1941 | tubal |
8092 | 1942 | |
8913 | 1951 | rubella |
8965 | 1952 | Uni of Chicago H173 |
9097 | 1953 | Uni of Chicago H1380 |
9113 | 1953 | rubella |
9325 | 1955 | tubal |