Talk:2010 Lecture 15: Difference between revisions
From Embryology
(Blanked the page) |
No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
==Movies== | |||
{| border='0px' | |||
|- | |||
| [[File:Urogenital_sinus_001 icon.jpg|90px|link=Development_Animation_-_Urogenital_Sinus]] | |||
| [[File:Urogenital_septum_001 icon.jpg|90px|link=Development_Animation_-_Urogenital_Septum]] | |||
| [[File:Trigone_001_icon.jpg|90px|link=Development Animation - Trigone]] | |||
| [[File:Stage22-UG-icon.jpg|90px|link=Movie_-_Urogenital_System_3D_stage_22]] | |||
| [[File:Renal_001_icon.jpg|90px|link=Development Animation - Renal]] | |||
|-bgcolor="a3bfb1" | |||
| [[Quicktime_Development_Animation_-_Urogenital_Sinus|Urogenital Sinus]] | |||
| [[Quicktime_Development_Animation_-_Urogenital_Septum|Urogenital Septum]] | |||
| [[Quicktime_Development Animation - Trigone|Trigone]] | |||
| [[Quicktime_Movie_-_Urogenital_System_3D_stage_22|Urogenital]] | |||
| [[Quicktime_Development Animation - Renal|Renal Nephron]] | |||
|-bgcolor="F5FFFA" | |||
| [[Quicktime_Development_Animation_-_Urogenital_Sinus|Quicktime]] | [[Development_Animation_-_Urogenital_Sinus|Flash]] | |||
| [[Quicktime_Development_Animation_-_Urogenital_Septum|Quicktime]] | [[Development_Animation_-_Urogenital_Septum|Flash]] | |||
| [[Quicktime_Development Animation - Trigone|Quicktime]] | [[Development Animation - Trigone|Flash]] | |||
| [[Quicktime_Movie_-_Urogenital_System_3D_stage_22|Quicktime]] | [[Movie_-_Urogenital_System_3D_stage_22|Flash]] | |||
| [[Quicktime_Development Animation - Renal|Quicktime]] | [[Development Animation - Renal|Flash]] | |||
|} | |||
{| border='0px' | |||
|- | |||
| [[File:Mesoderm 001 icon.jpg|90px|link=Development_Animation_-_Mesoderm]] | |||
| [[File:Endoderm_002_icon.jpg|90px|link=Development_Animation_-_Endoderm]] | |||
| [[File:Amnion 001 icon.jpg|90px|link=Development Animation - Amniotic Cavity]] | |||
| [[File:Gastrointestinal tract growth 01 icon.jpg|100px|link=Development Animation - Gastrointestinal Tract Growth]] | |||
| [[File:Stomach rotation 01 icon.jpg|90px|link=Development Animation - Stomach Rotation]] | |||
| [[File:Lesser sac_01_icon.jpg|90px|link=Development_Animation_-_Lesser_Sac]] | |||
| [[File:Greater_omentum_001_icon.jpg|90px|link=Development_Animation_-_Greater_Omentum]] | |||
|-bgcolor="a3bfb1" | |||
| [[Quicktime_Development_Animation_-_Mesoderm|Gastrulation]] | |||
| [[Quicktime_Development_Animation_-_Endoderm|Endoderm]] | |||
| [[Quicktime_Development Animation - Amniotic Cavity|Yolk Sac]] | |||
| [[Quicktime_Development Animation - Gastrointestinal Tract Growth|Tract Growth]] | |||
| [[Quicktime_Development Animation - Stomach Rotation|Stomach Rotation]] | |||
| [[Quicktime_Development_Animation_-_Lesser_Sac|Lesser Sac]] | |||
| [[Quicktime_Development_Animation_-_Greater_Omentum|Greater Omentum]] | |||
|-bgcolor="F5FFFA" | |||
| [[Quicktime Development_Animation_-_Mesoderm|Quicktime]] | [[Development_Animation_-_Mesoderm|Flash]] | |||
| [[Quicktime Development_Animation_-_Endoderm|Quicktime]] | [[Development_Animation_-_Endoderm|Flash]] | |||
| [[Quicktime Development Animation - Amniotic Cavity|Quicktime]] | [[Development Animation - Amniotic Cavity|Flash]] | |||
| [[Quicktime Development Animation - Gastrointestinal Tract Growth|Quicktime]] | [[Development Animation - Gastrointestinal Tract Growth|Flash]] | |||
| [[Quicktime Development Animation - Stomach Rotation|Quicktime]] | [[Development Animation - Stomach Rotation|Flash]] | |||
| [[Quicktime Development_Animation_-_Lesser_Sac|Quicktime]] | [[Development_Animation_-_Lesser_Sac|Flash]] | |||
| [[Quicktime Development_Animation_-_Greater_Omentum|Quicktime]] | [[Development_Animation_-_Greater_Omentum|Flash]] | |||
|- | |||
|} |
Revision as of 10:13, 19 July 2011
Movies
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Urogenital Sinus | Urogenital Septum | Trigone | Urogenital | Renal Nephron |
Quicktime | Flash | Quicktime | Flash | Quicktime | Flash | Quicktime | Flash | Quicktime | Flash |