Template:Ultrasound Movies: Difference between revisions
From Embryology
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| border='0px' | {| border='0px' | ||
| | ! Ultrasound Movies | ||
|- | |||
! Normal | |||
|- | |||
| valign="bottom"|{{Ultrasound 12wk movie}} | |||
| valign="bottom"|{{Ultrasound 12wk heart rate}} | |||
| valign="bottom"|{{Ultrasound 19wk movie}} | |||
| valign="bottom"|{{Ultrasound_rabbit_movie}} | |||
|- | |||
! Abnormal | |||
|- | |||
| valign="bottom"|{{Ultrasound Ectopic}} | |||
| valign="bottom"|{{Ultrasound Bicornuate Ectopic}} | |||
| valign="bottom"|{{Cleft Lip 01}} | |||
| valign="bottom"|{{Cleft Lip 02}} | |||
|- | |||
| valign="bottom"|{{Ultrasound Gastroschisis}} | |||
| valign="bottom"|{{Ultrasound Omphalocele}} | |||
| valign="bottom"|{{Ultrasound Dandy-Walker}} | |||
| valign="bottom"|{{Ultrasound Spina-Bifida}} | |||
|- | |||
| valign="bottom"|{{Ultrasound Transposition Great Arteries}} | |||
| valign="bottom"|{{Ultrasound patent ductus venosus movie}} | |||
| valign="bottom"|{{Ultrasound Vasa Previa}} | |||
| valign="bottom"|{{Ultrasound 12wk movie}} | | valign="bottom"|{{Ultrasound 12wk movie}} | ||
| valign="bottom"|{{Ultrasound 12wk heart rate}} | | valign="bottom"|{{Ultrasound 12wk heart rate}} | ||
Line 9: | Line 33: | ||
| valign="bottom"|{{Cleft Lip 01}} | | valign="bottom"|{{Cleft Lip 01}} | ||
| valign="bottom"|{{Cleft Lip 02}} | | valign="bottom"|{{Cleft Lip 02}} | ||
|} | |}<noinclude>[[Category:Template]]</noinclude> | ||
<noinclude>[[Category:Template]]</noinclude> |
Revision as of 09:49, 15 June 2016
Ultrasound Movies | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Normal | |||||||||||||||||||||||
|
|
|
| ||||||||||||||||||||
Abnormal | |||||||||||||||||||||||
|
|
|
| ||||||||||||||||||||
|
|
|
| ||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
| ||||||||||||||||||
|
|
|
|